piątek, 5 września 2008

ASP .NET MVC Preview 5 i problemy z tym związane

Zainstalowałem sobie dzisiaj ASP .NET MVC Preview 5. Aby to zrobić, musiałem odinstalować Preview 4. Chciałem również dokonać migracji mojego projektu, który pisać zacząłem w Preview 4.

Pominę milczeniem fakt, że nie udało mi się wcześniej zainstalować MS SQL 2008 Express, bo straszliwie gryzł się z wersją 2005. Ale to nie ta bajka.

Pozmieniałem sobie wszystkie referencję, rozwiązałem wszelkie problemy. Jeszcze coś mi się nie kompilowało... Okazało się, że jest to w pliku typu View Content Page. Radośnie więc klikam sobie dwa razy na tym pliku aspx i czekam, aż włączy mi się graficzny edytor. Czekam, czekam i... nic. Dosłownie. Visual Studio zdecydował się wyjść po angielsku. Wyłączył się bez żadnego słowa, bez najmniejszego komunikatu.

Spróbowałem więc sprawdzić, o co w ogóle chodzi. Próbowałem dodać nowy plik tego samego typu i go otworzyć, ale VS twardy był - w żaden sposób nie mogłem tego pliku edytować edytorem VS.

Na szczęście Google moim przyjacielem jest i znalazłem rozwiązanie - wystarczyło odinstalować PowerCommands for Visual Studio 2008. To nic, że to narzędzie oficjalne, stworzone przez Microsoft. Z wersją alfa innego ich oprogramowania nie działa. I tyle.

Podsumowując - jeżeli Visual Studio zamyka się przy otwieraniu pliku View Content Page w projekcie ASP .NET MVC Preview 5 - należy odinstalować PowerCommands.

Proste i genialne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz